Augusztus 22. hétfő |
8 óra |
Jelentkezés
Első osztályosok egyeztetése |
Augusztus 23. kedd |
|
Tantermek, szertárak, aula, folyosók dekorálása
Vezetőségi értekezlet |
Augusztus 24. szerda |
9-16 óra |
Továbbképzés dr. Gyarmathy Éva előadása
TÁMOP 3.4.3./2-8-2009-0061 |
Augusztus 25. csütörtök |
8 óra |
Munkaközösségi foglalkozások
Városi tanévnyitó értekezlet |
Augusztus 26. péntek |
9 óra |
Munkaközösségi foglalkozások
Tehetség-Konferencia a Városházán |
Augusztus 29- 30. hétfő-kedd |
8 óra |
Javító és osztályozó vizsga |
Augusztus 31. szerda
|
8 óra |
Tanévnyitó értekezlet |
Szeptember 1. csütörtök |
|
vissza >
Első tanítási nap
|
Szeptember 12.
hétfő |
17 óra |
SZMK vezetőknek értekezlet |
Szeptember 16.
péntek |
|
Szakköri tervek leadása
Tanmenetek leadása
Anyakönyvek és napközis naplók leadása |
Szeptember 16.
péntek |
|
Az OKM pályázatot hirdet a Hátrányos Helyzetű Tanulók Arany János Tehetséggondozó Programjába, a Hátrányos Helyzetű Tanulók Arany János Kollégiumi Programjába, valamint a Halmozottan Hátrányos Helyzetű Tanulók Arany János Kollégiumi - Szakiskolai Programjába történő jelentkezésről. |
Szeptember 22.
csütörtök |
|
Tudor és a Bendegúz levelezős versenyekre történő benevezés |
Szeptember
szerda |
|
Kisokos matematika levelezős versenyre benevezés |
Szeptember 23. péntek |
Nagyszünet |
Kossuth-emléktábla megkoszorúzása |
Szeptember 23.
péntek |
|
Év eleji statisztika kitöltése
Tanulói nyilvántartó elkészítése |
Szeptember 26.
hétfő |
14.00 |
KVPL megnyitó és TÁMOP 3.4.3 nyitó konferencia |
Szeptember 27. kedd |
|
Őszi papírgyűjtés |
Szeptember 30. |
|
Diáksport Szövetség Napja |
Szeptember 30. |
|
Statisztika, tanulói nyilvántartó elkészítése |
Szeptember 30. |
|
A népmese napja – A családi olvasás éve |
Október 2. vasárnap |
|
Kecskemét Város Napja |
Október 3. hétfő |
14.00 |
Városi népdaléneklési verseny |
Október 6. csütörtök |
|
Batthyány-szobor koszorúzása
Aradi vértanúk – megemlékezés |
Október 7. péntek |
|
Állatok világnapja |
Október 10. hétfő |
|
TITOK versenyre történő benevezés |
Október 25. |
14 óra |
TÁMOP ZÁRÓ KONFERENCIA |
Október 26. szerda |
|
Mesemondó találkozó az alsó tagozaton |
Október 27. csütörtök |
|
Mesemondó találkozó a felső tagozaton |
Október 14.
péntek |
|
Első évfolyamos tanulók diagnosztikai felmérése
Oktatási Hivatal felé jelentési kötelezettség |
Október 21. péntek |
8 óra |
Ünnepi műsor – Nemzeti ünnep |
Október 28.
péntek |
|
A középfokú iskoláknak felvételi tájékoztatóban kell nyilvánosságra hozniuk a felvételi eljárásuk rendjét, és a felvételi tájékoztatót közzé kell tenniük a közoktatás információs rendszerében. A 6 és 8 évfolyamos gimnáziumok az írásbeli felvételi megrendezéséhez előírt fenntartói hozzájárulásokat megküldik a Hivatalnak.
Az általános iskola szóban tájékoztatja a nyolcadikos tanulókat a felvételi eljárás rendjéről. |
Október |
|
Szivárvány – Országos tanulmányi versenyre történő benevezés |
Október |
|
Barátunk a természet - Országos komplex tanulmányi versenyre történő benevezés |
Október |
|
Iskolai angol pontszerző verseny |
Október |
|
TEKI – totó matematika országos levelezős tanulmányi versenyre történő benevezés |
November 2-5-ig |
|
Őszi szünet (utolsó tanítási nap: október 28. péntek, első tanítási nap: november 7. hétfő) |
November 4. péntek |
|
Matematika városi pontszerző versenyre történő benevezés |
November 9. szerda |
14 .00 |
Guy Fawkes’ Day angol teadélután |
November 17-18-19. csütörtök-péntek |
|
Béke Iskolai Napok |
November 17-18. csütörtök, péntek |
8-12 óráig |
Nyílt tanítási órák (szerda 3-4. osztály, csütörtök 1-2. osztály, felső tagozat mindkét nap) |
November 19. szombat |
|
(1.) DÖK nap |
November 18. csütörtök |
|
Varga Tamás matematikai versenyre történő benevezés |
November 18. péntek |
|
A Hivatal közzéteszi a 6 és 8 évfolyamos gimnáziumi írásbeli felvételit szervező gimnáziumok, továbbá a nyolcadik évfolyamosok számára írásbeli felvételit szervező középfokú intézmények jegyzékét. |
Október15. szombat
November 19. szombat
Január 14. szombat
Február 18. szombat |
9-11 óráig |
Iskola előkészítő foglalkozások
Beiskolázási projekt |
November |
|
Városi mesemondó verseny |
Novembertől – 2011. áprilisig
|
|
Gábor Dénes számítástechnika verseny |
December 6. kedd |
17 óra |
vissza >
Iskolai mikulásműsor |
December 9. péntek |
|
Tanulók előzetes jelentkezése az írásbeli vizsgákra (4., 6., 8. osztály) |
December 9. péntek |
|
A tanulók jelentkezése a központilag, egységes követelmények szerint szervezett írásbelikre közvetlenül a vizsgát szervező – a Hátrányos Helyzetű Tanulók Arany János Tehetséggondozó Programjára történő pályázat benyújtása esetén a pályázatban megjelölt – intézménybe. |
December 10. szombat |
|
Munkanap |
December 14. szerda |
|
Karácsonyi angol teadélután |
December 16. péntek |
|
Karácsonyi német teadélután
Kodály-emlékmű megkoszorúzása |
December 20. kedd |
9-10 óráig
11-12 óráig |
Karácsonyi műsor az iskola közösségének és a nyugdíjas pedagógusoknak. |
December 20.- január 2. |
|
Téli szünet (utolsó tanítási nap: december 20. kedd Első tanítási nap: 2011.január 3. kedd) |
December |
|
Magyar Ilona Általános Iskolában fordító verseny (angol-német) 5-6.o. |
December |
|
Tapsifüles kupa- terematlétika |
December |
|
Iskolai angol pontszerző verseny |
December |
|
Nyelvvizsgára történő felkészítés és jelentkezés |
Január 13. péntek |
|
I. félév vége |
Január 20. péntek |
|
Értesítők kiosztása |
Január 20. péntek |
|
Az általános felvételi eljárás kezdete. |
Január 21. szombat |
|
Egységes írásbeli felvételi vizsgák az érintett 6 és 8 évfolyamos gimnáziumokban. |
Január 20. péntek Magyar
Kultúra Napja |
|
Ünnepi megemlékezés az iskolarádión keresztül. |
Január 21. szombat |
|
Egységes írásbeli felvételi vizsgák a kilencedik évfolyamos általános tantervű képzésre és a Hátrányos Helyzetű Tanulók Arany János Tehetséggondozó Programjába jelentkezők számára az érintett középfokú intézményekben. |
Január 27. péntek |
|
Pótló írásbeli felvételi vizsgák a 6 és 8 évfolyamos gimnáziumokban, továbbá a kilencedik évfolyamos általános tantervű képzésre, valamint a Hátrányos Helyzetű Tanulók Arany János Tehetséggondozó
Programjába jelentkezők számára azoknak, akik az előző írásbelin alapos ok miatt nem tudtak részt venni. |
Január 24. kedd |
13.30 |
Félévi nevelőtestületi értekezlet |
Január 28. szombat |
|
Egységes írásbeli felvételi vizsgák a kilencedik valamint a hetedik évfolyamos tehetséggondozó képzésre jelentkezők számára az érintett középiskolákban. |
Január |
|
Zrínyi Ilona matematika versenyre nevezés |
Január |
|
Diákolimpia úszás III. és IV. korcsoport |
Február 1. szerda |
|
Jelentkezés az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium és a Honvédelmi Minisztérium által fenntartott iskolákba. |
Február 10. péntek |
|
Továbbtanulási lapok leadása |
Február 10. péntek |
16 óra |
Felsős farsangi karnevál |
Február 11. szombat |
|
Simonyi Zsigmond anyanyelvi verseny |
Február 24. péntek |
14 óra |
Alsós farsangi karnevál |
Február 17. péntek |
|
Az általános iskola továbbítja a tanulói jelentkezési lapokat a középfokú iskoláknak, a tanulói adatlapok első példányát pedig a Felvételi Központnak. (A 6 és 8 évfolyamos gimnáziumba történő jelentkezésről a tanuló közvetlenül is megküldheti a jelentkezési lapot a gimnáziumnak, a tanulói adatlapot a Felvételi Központnak.) |
Február 17. |
14 óra |
Zrínyi Ilona matematika verseny |
Február 20-március 9. |
|
A szóbeli meghallgatások az általános felvételi eljárás keretében. |
Február |
|
Varga Tamás matematika versenyre nevezés |
Február |
|
Iskolai angol pontszerző verseny |
Február |
|
Kazinczy szépkiejtési verseny |
Február
|
|
Magyar Ilona Általános Iskolában fordító verseny (angol-német) 7-8.o. |
Március 1. csütörtök |
8-10 óráig |
vissza >
Nyílt tanítási órák a 2. osztályokban |
Március 6. kedd |
14 óra |
Alsós versmondó verseny |
Március 7. szerda |
14 óra |
Felsős versmondó verseny |
Március 14. szerda |
8 óra
10 óra |
Ünnepi műsor – Nemzeti ünnep
Felső tagozatos műsor (7. évfolyam) |
Március 15.
csütörtök |
|
Ünnep-tanítási szünet
Városi megemlékezés |
Március 16. péntek |
|
Szabadnap-munkanap áthelyezés
Március 24-re szombatra |
Március 13. kedd |
|
A középfokú iskola eddig az időpontig nyilvánosságra hozza az ideiglenes felvételi jegyzéket. |
Március 14-19. szerda-hétfő |
|
A tanulói adatlapok módosításának lehetősége az általános iskolában. |
Március 17. szombat |
|
Kalmár László matematika verseny |
Március 13. kedd |
|
Az általános iskola eddig az időpontig elzárva őrzi az eredeti, korábban beküldött tanulói adatlap második példányát. A módosító tanulói adatlapot ekkor kell megküldeni a Felvételi Központnak. |
Március 22. csütörtök |
14 óra |
Iskolai helyesíró verseny |
Március 22. csütörtök |
|
A Víz világnapja |
Március 23. péntek |
|
Városi helyesíró verseny 7-8.o. számára a BELOVÁ Vörösmarty Mihály iskolában |
Március 26. hétfő |
|
Tanítás nélküli munkanap
Nevelőtestületi értekezlet |
Március 27. kedd |
8 óra |
KVPL-DÖNTŐ Tanítás nélküli munkanap |
Március 28. szerda |
|
Varjú Lajos Term. Tud. Verseny |
Március |
|
SUDOKU verseny |
Március |
|
Megyei közlekedési verseny |
Március |
|
Weöres Sándor Színjátszók találkozója |
Április |
|
Diákszó – iskolaújság megjelenése |
Április 4. szerda
|
|
A középfokú iskola igazgatója a végleges felvételi jegyzéket (rangsor, felvehető létszám, a biztosan fel nem veendők listája) megküldi a Felvételi Központnak (elektronikus úton és írásban). |
Április 5-9. |
|
Tavaszi szünet (utolsó tanítási nap ápr.4.szerda,első tanítási nap április 10. hétfő) |
Április 11. szerda |
|
Költészet napja-iskolai megemlékezés |
Április 16. hétfő |
8. óra |
A Holokauszt áldozatainak emléknapja
Iskolarádiós megemlékezés |
Április 17. kedd |
14 óra |
Játékos matematika verseny
Magyar Ilona Kommunikációs és nyelvhelyességi verseny |
Április 18. szerda |
|
A Felvételi Központ egyezteti az elektronikusan és levélben érkezett igazgatói döntéseket, kialakítja a végeredményt az igazgatói döntések és tanulói adatlapok egyeztetése alapján, és elküldi azt a középfokú iskoláknak (egyeztetett felvételi jegyzék). |
Április 18. szerda |
|
Húsvéti angol teadélután |
Április 19.csütörtök |
|
Játékos matematika verseny |
Április 20. péntek |
|
Kórustalálkozó a Lánchíd Utcai Ált. Iskolában |
Április 21. szombat |
|
Zrínyi Ilona Országos matematika verseny |
Április 21-26. |
|
Tavaszi szünet (utolsó tanítási nap április 20. szerda, első tanítási nap április 27. szerda) |
Április 20. péntek |
|
Föld napja április 22. |
Április 23. hétfő |
|
Városi komplex anyanyelvi és kommunikációs verseny (3.-4.) és (5.-6.) |
Április 26. csütörtök |
14 óra |
Iskolai aszfaltrajzverseny |
Április |
|
Városi mesemondó találkozó |
Április |
|
Iskolai angol pontszerző verseny |
Április |
|
Megyei Teleki Pál földrajz- földtan verseny |
Április |
|
Alapfokú labdarúgó torna III. és IV. korcsoport |
Április |
|
Alapfokú kispályás labdarúgás III. és IV. korcsoport |
Április |
|
Alapfokú atlétika verseny III. és IV. korcsoport |
Április – május |
|
Tavaszi pályabajnokság II. III. és IV. korcsoport |
Április 30. hétfő |
|
Szabadnap-május 5. szombat munkanap |
Május 1. kedd |
|
Munka ünnepe |
Május 3.csütörtök |
14 óra |
Angol teadélután |
Május 2-augusztus 31. |
|
A középfokú iskola igazgatója rendkívüli felvételi eljárást írhat ki. |
Május 4. |
15 óra |
Helyesíró verseny eredményhirdetése |
Május 5. szombat |
|
Munkanap |
Május 17. csütörtök |
14 óra |
Felolvasó verseny az alsó tagozatosoknak |
Május 15. kedd |
|
Műfordító verseny |
Május 18.péntek |
|
Partnertalálkozó |
Május 23-27. szerda-vasárnap |
|
Erdei iskola-7. évfolyam |
Május 28. hétfő |
|
Pünkösd - Ünnep |
Május 30. szerda |
|
Alapkészségek mérése (4., 6., 8. évfolyam) |
Május |
|
Tehetség-nap |
Május |
|
Aszfaltrajzverseny – ÉZI |
Május
|
|
7 próba – integrációs verseny a Zrínyi Ilona Ált. Iskolában |
Június1. péntek |
|
vissza >
Osztálykirándulások az alsó és felső tagozaton |
Június 4. |
|
Nemzeti Összetartozás Napja-iskolarádión keresztül |
Jún. 4-5. hétfő-kedd |
|
Tartós tankönyv beszedése |
Június 11. hétfő |
14 óra |
Osztályozó értekezlet a felső tagozaton |
Június 12. kedd |
10-16 óra |
Osztályozó értekezlet az alsó tagozaton |
Június 14. csütörtök |
|
Egészségnap, sportnap,
Tehetségnap |
Június 15. péntek |
|
Ha a tanköteles tanulót nem vették fel középfokú iskolába, az általános iskola értesítést küld a tanulóról a tanuló állandó lakhelye (vagy tartózkodási helye) szerint illetékes települési önkormányzat jegyzőjének. |
Június 15. péntek |
|
Ballagás, utolsó tanítási nap |
Június 20. szerda |
17 óra |
Tanévzáró ünnepély, bankett |
Június 21.-22. csütörtök-péntek |
Tanítás nélküli munkanapok |
Tanévzáró tantestületi értekezlet |
Június 25. hétfő |
|
Naplók, anyakönyvek elkészítése, zárása. |
Június 25. hétfő |
|
Az osztályok átadása – átvétele. |
Június 26. kedd |
|
Tantermek, szertárak rendezése. |
Június 27. szerda |
|
Eszközök leadása, leltárkészítés. |
Június 26-27. kedd-szerda |
|
A leendő első osztályosok osztályba sorolása, mérése. |
Június 27-29. szerda-péntek |
|
Beiratkozás a középfokú iskolákba az iskola igazgatója által meghatározott időben. |
Július 1. |
|
Szabadság kezdete. |
Augusztus 22-24. szerda - péntek |
|
A tanköteles tanulók beíratása a kötelező felvételt biztosító iskolába (az iskola által meghatározott időben). |
a második keddjén szakmai tantestületi megbeszélést tartunk.